Бізнес-асоціації просять депутатів відкликати законопроекти про введення податку на упаковку

16:32, 11 липня 2017
Сміття
461 0

Американська торговельна палата в Україні, Європейська бізнес-асоціація, Всеукраїнська аграрна рада та низка галузевих асоціацій закликають депутатів відкликати законопроекти, які передбачають введення податку на відходи упаковки та «зеленого тарифу» на спалювання твердих побутових відходів.

фото УНІАН

Про це представники цих організацій заявили на прес-конференції в Києві.

«На цьому тижні на порядку денному у Верховній Раді і в комітетах є цілий пакет законопроектів, основна ідея яких - введення податку на виробництво та розміщення упаковки. По суті, це подвійне оподаткування... В той же час ніяких показників по утилізації, переробці, ніяких нормативів цими законопроектами не встановлюється», - сказала менеджер з питань стратегічного розвитку Американської торговельної палати в Україні Юлія Стельмах.

За її словами, нашій державі необхідно обрати курс на приведення українського законодавства у відповідність з кращими світовими практиками, які передбачають ієрархію поводження з відходами, їх роздільне збирання і введення системи розширеної відповідальності бізнесу за їх утилізацію. Однак запропоновані законопроекти, на думку експертів, тільки віддаляють Україну від обраного курсу на євроінтеграцію.

Як зазначила керівник контрольно-правового апарату Європейської Бізнес Асоціації Ярослава Савастєєва, для вирішення ситуації в Україні екологічної проблеми державі необхідно якомога швидше прийняти Національну стратегію поводження з відходами, в якій будуть закладені базові європейські принципи.

«Проблема не може бути вирішена за рахунок додаткового податкового навантаження на суб'єктів господарювання. Ми приходимо до висновку, що введення екологічного податку можливо і є короткостроковим рішенням. Але враховуючи, що основна мета - це реформування цілої системи і комплексне вирішення питання, треба мислити стратегічно», - сказала Савастеева.

На думку голови Спілки молочних підприємств України Вадима Чагаровського, введення податку на відходи упаковки тільки посилить фінансове навантаження на виробників, що в свою чергу призведе до подорожчання продукції, що реалізується.

«Фактично те, що пропонують депутати – це введення нового податку на виробництво, тому що сьогодні не можна відокремити упаковку в технологічному процесі від продукту, який упаковується. Молочна галузь в даний час перебуває у фінансовій кризі, і додаткове введення податку для галузі буде тільки поглиблювати цю кризу і буде сприяти тому, що підприємства галузі будуть змушені піти в «тінь», - сказав він.

Як прогнозує виконавчий директор Асоціації українських підприємств целюлозно-паперової галузі «Укрпапір» Едуард Литвак, в зв'язку з введенням нового податку, кінцева вартість реалізованих товарів в упаковці зросте в середньому на 10-15%.

Як повідомляв УНІАН, Американська торгова палата в Україні послідовно підтримує законопроект №4028, в якому йдеться про роздільний збір відходів виробниками та їх відповідальність за їх переробку.

У законопроекті йдеться, що відсутність ефективної системи збору відходів веде до щорічної втрати ресурсів для переробної промисловості у вигляді відходів картону і паперу до 1,6 млн тонн, скла – 1 млн тонн, полімерів – 0,6 млн тонн.

У розвинених країнах системи збору, переробки та утилізації стають джерелом постійно поновлюваних ресурсів. Крім того, ця сфера створює велику кількість робочих місць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter