Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені знайшли найбільш забруднений у світі острів

На острові Хендерсон в цілому знаходиться близько 17 тонн пластику — приблизно по 671 фрагменту пластикового сміття на квадратний метр.

Острів розташований так, що протягом приносить до нього сміття з Південної Америки / фото Jennifer Lavers
Острів розташований так, що течією приносить до нього сміття з Південної Америки / фото Jennifer Lavers

Вчені визнали безлюдний кораловий острів Хендерсон в південній частині Тихого океану найбруднішим на Землі. Про це вони розповіли в статті в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Острів знаходиться так далеко в океані, що фахівці відвідують його лише раз у 5-10 років в дослідницьких цілях. Під час останнього відвідування вони виявили, що на острові в цілому знаходиться близько 17 тонн пластику — приблизно по 671 фрагменту пластикового сміття на квадратний метр.

В Індії запустили проект Plastics for Change, який допоможе збирачам пластикових відходів заробити (відео)

Острів розташований так, що течією приносить до нього сміття з Південної Америки або скинуте з риболовецьких суден. Фактично, сміття на ньому ще більше, відзначають вчені — вони розглядали лише ті його фрагменти, які були більше двох мм і перебували не глибше 10 см піску. Забруднення скель і скелястої берегової лінії дослідники поки не вивчали.

Стан острова наочно демонструє неминучість забруднення пластиковим сміттям, говорять автори дослідження. В рік виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику, основна частина якого не переробляється, потрапляючи в результаті в океан і завдаючи шкоди його мешканцям.

Теги: мусор, остров

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку