Садовий попросив владу польського Любліна забрати львівське сміття - ЗМІ

03:17, 24 січня 2017
Сміття
1225 0

Мер Львова Андрій Садовий звернувся до міської адміністрації польського міста Люблін з проханням забрати львівське сміття, тому що накопичення великої кількості твердих відходів може викликати епідемію.

садовий / УНІАН

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на газету Wyborcza.

Садовий мотивував прохання тим, що Львову ніде зберігати сміття, і він змушений шукати допомоги, "щоб запобігти екологічній катастрофі в Східній Європі".

Читайте такожУ Сумській області виявлено близько 100 тонн нелегально завезених відходів зі Львова

Садовий написав, що причиною проблем стала пожежа на звалищі у Великих Грибовичах, в результаті чого використання звалища заборонено.

"Міські звалища відходів в інших містах України відмовляються приймати відходи зі Львова. Ця ситуація дуже тривожна, тому що накопичення великої кількості твердих відходів в місті може призвести до епідемії інфекційних захворювань і призводить до забруднення стічних вод", - написав Садовий.

Видання зазначає, що влада Любліна не може приймати подібні рішення без попередньої консультації з Головною інспекцєю з охорони навколишнього середовища (GIOS).

Читайте також"Пригоди" львівського сміття: на Житомирщині влаштували звалище прямо на дорозі (фото)

"Лист було направлено в Департамент охорони навколишнього середовища, який буде розслідувати ситуацію. Місто Люблін не може робити що-небудь в цьому питанні. Згоду на такі дії має дати головний інспектор охорони навколишнього середовища, який також повинен визначити можливості і умови для можливого прийому відходів, кількість і місце, куди можна було б транспортувати відходи і утилізувати", - повідомила прес-секретар адміністрації міста Люблін Ольга Мазурек-Подлешная.

Вивіз сміття зі Львова до Польщі теж не в компетенції Головної інспекції з охорони навколишнього середовища. Вивезення відходів зі Львова в Польщу можливий за умови, якщо GIOS і Міністерство екології та природних ресурсів України дадуть на це згоду. На сьогодні жодних офіційних запитів від українського міністерства Польща не отримувала.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter