фото: УНІАН

Про це повідомила провідний менеджер департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Олена Борисова на прес-конференції.

«До 2030 року 90% побутових відходів будуть сортуватися. Це цільовий показник, який був визначений на підставі існуючих практик і тієї ситуації, яка склалася в Україні. Це потрібно ще обговорити, але з точки зору наших експертів, це реалістично і забезпечує виконання необхідних екологічних стандартів», - сказала вона.

Читайте такожМінекології винесло на громадське обговорення перший варіант стратегії поводження з відходами

Відео дня

За словами Борисової, роздільний принцип сортування передбачає встановлення двох різних видів контейнерів, призначених для сухих відходів та інших видів сміття. Сухі відходи включають у себе ті матеріали, які згодом можуть бути перероблені - скло, папір тощо.

За словами менеджера ЄБРР, успішне виконання цього прогнозу залежить від рівня соціальної відповідальності українського населення і бізнесу.

Борисова зазначила, що стратегія також передбачає запровадження принципу розширеної відповідальності виробника. Згідно з цим принципом, вітчизняні виробники нестимуть повну відповідальність за подальший збирання і переробку своїх пакувальних матеріалів.

Читайте такожМіністр екології поскаржився, що жодна область не передала повної інформації про звалища

Як повідомляв УНІАН, 1 червня 2016 року Кабінет міністрів доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Міністерству екології та природних ресурсів провести перевірку та інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними. Інвентаризація звалищ була необхідна, оскільки органи виконавчої влади або місцевого самоврядування не володіють відповідною інформацією.

Наступним важливим етапом державної політики є розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану з реалізації цієї стратегії, які мають бути підготовлені до кінця цього року.