Суд зобов’язав Львівську міськраду припинити діяльність Грибовицького сміттєзвалища

21:29, 25 листопада 2016
Сміття
342 0

Суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради припинити діяльність Грибовицького сміттєзвалища.

Суд підтримав позицію прокуратури / Фото ДСНС

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

Як зазначає відомство, у Львівського міського голови та виконавчого комітету Львівської міської ради було мінімум 10 років, щоб вирішити питання експлуатації Грибовицького сміттєзвалища. А саме закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення відходів, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу. Натомість жодних із вище перелічених заходів зроблено так і не було.

Львівський полігон твердих побутових відходів (далі по тексту – ТПВ) експлуатується з 1959 року. Відповідно, з моменту початку експлуатації сміттєзвалища минуло понад 3 експлуатаційні періоди. До 1990 року на сміттєзвалище вивозилися також і промислові відходи підприємств м. Львова.

Як інформує львівська прокуратура, у зв’язку із численними порушеннями вимог санітарного та природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами при експлуатації сміттєзвалища, ще у 2003 році головним державним санітарним лікарем Львівської області винесено постанову про припинення його експлуатації. Крім того, згідно з висновком Державної екологічної експертизи щодо екологічної ситуації, що склалася на території впливу Львівського міського полігону ТПВ від 2011 року, проведеної Міністерством екології та природних ресурсів України, подальша діяльність Львівського полігону ТПВ визнана екологічно неприпустимою через негативний вплив на довкілля та такою, що підлягає поетапному закриттю з його технічною та біологічною рекультивацією.

Читайте такожНа трасі перекинулася фура, що везла сміття зі Львова до Києва (фото)

«Про вказані обставини було відомо виконавчому комітету Львівської міської ради та міському голові м. Львова, оскільки вони були предметом дослідження в адміністративній справі за позовом прокуратури Львівської області ще у 2013 році до Львівської міської ради, її виконавчого комітету та міського голови м. Львова. Щоправда у 2015 році постановою Львівського апеляційного адміністративного суду прокуратурі області відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Львівської міської ради, її виконавчого комітету та міського голови м. Львова з вищевказаних питань», – йдеться в повідомленні.

Однак питання закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалище так із залишалось без вирішення, що в свою чергу збільшувало кількість скарг та акцій протестів мешканців с. Великі Грибовичі Жовківського району, зазначають в прокуратурі.

«Відтак, прокуратурою області в поточному році знову було подано позовну заяву до міського голови м. Львова та виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання до вчинення дій. На цей раз суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав виконавчий комітет ЛМР припинити діяльність Грибовицького сміттєзвалища. Зокрема, постановою Львівського окружного адміністративного суду зобов’язано виконавчий комітет Львівської міської ради невідкладно вжити заходів до припинення вивезення ЛКП «Збиранка» відходів на Грибовицьке сміттєзвалище», – повідомляє відомство.

Читайте такожМер Тернополя закликає міськраду Львова забрати сміття, скинуте без дозволу біля сміттєзвалища на Тернопільщині

Водночас, цим же судом прокуратурі відмовлено у визнанні протиправною бездіяльність щодо незакриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону та будівництва на ній сміттєпереробного заводу, тощо. З огляду на це, прокуратурою області вказане рішення буде оскаржено до вищестоящої інстанції.

«Одночасно, повідомляємо, що поняття рекультивації не означає експлуатацію сміттєвого полігону. Це свідчить про те, що рекультивацію, попри судове рішення, можна і потрібно проводити. Відтак заяви міського голови, що через прокуратуру вони не можуть проводити рекультивацію сміттєзвалища є необґрунтованими та надуманими», – додали у прокуратурі.

Як повідомляв УНІАН, в серпні львівська прокуратура завершила перший етап слідства по трагедії на Львівському сміттєзвалищу. Посадовим особам комунального підприємства "Збиранка" було оголошено підозру в службовій недбалості, що призвела до загибелі людей.

Читайте такожСлідство у справі про обвал на сміттєзвалищі під Львовом завершено – ГПУ

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників і еколог Львівського комунального підприємства "Збиранка". 31 травня троє рятувальників знайшли мертвими. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter