Голландський студент запустив робочий прототип системи очищення океану від сміття

01:02, 23 серпня 2016
Сміття
1903 0

Боян Слат запустив перший робочий прототип системи очищення вод Північного моря.

фото: The Ocean Cleanup / outsideonline.com

Свою головну розробку юнак запустить спільно із благодійною організацією The Ocean Cleanup до 2020 року, пише Українська правда з посиланням на The Huffington Post.

8 мільйонів тон пластику щороку потрапляє у води світового океану, створюючи 5 сміттєвих зон у Світовому океані.

Читайте такожВчені б'ють на сполох: до 2050 року майже всі морські птахи харчуватимуться пластиком

"Я вигадав пасивну систему, яка дозволить природним океанським течіям зробити важку роботу замість наc", – розповідає Боян Слат.

Через існування 5 проблемних зон, він розробив прототип v-подібної платформи, який поглинатиме бруд.

"Ця v-подібна система дозволятиме пластику концентруватися до центру платформи, звідки ми зможемо легко витягнути його, перш ніж відправити на берег для вторинної переробки", – зазначає юнак.

100-метрова система перегородок збирає пластик, який плаває у воді.

"Перш за все, прототип – міцний. Мабуть, найміцніший з усіх очисних споруд для води. Він зроблений із 10 шарів гуми, поліестру, тканини. Він розташовується приблизно на півтора метри над водою й на стільки ж – під нею", – говорить Слат.

Юнак розповідає, що така структура очисного пристрою зроблена для того, щоб він міг зловити навіть найменші шматки пластику в кілька міліметрів, але не пропустивши при цьому великі фрагменти.

Читайте такожБлизько тисячі тонн пластику плаває на поверхні Середземного моря - вчені

Система має камери й сенсори, які дозволяють контролювати процес очищення.

"За кілька років прототип стане більшим в рази. Зараз ми готуємо найбільший проект очищення Світового океану в історії до 2020 року", – розповідає Слат. 

Раніше УНІАН повідомляв, що Бойан Слат (Boyan Slat), 20-річний засновник і генеральний директор природоохоронного фонду The Ocean Cleanup (Нідерланди), оголосив про свою готовність запустити у 2016 році унікальну систему очищення світового океану від пластикового забруднення.

Концепція Бояна Слата полягає у будівництві спеціальної платформи з системою поплавців – своєрідних «воріт», які будуть ловити сміття на поверхні води і завдяки силі течії автоматично доставляти його на платформу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter