Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Результат роботи Держекоінспекції: на Харківщині припинили скид стічних вод до річки Мжа

Держекоінспекція подала адмінпозов про повне зупинення скиду стічних вод до річки "Зміївським ремонтним енергомеханічним заводом" до отримання дозволу. Суд повністю задовольнив позов.

река Мжа / Sergiy Shyrokykh/panoramio.com
На Харківщині припинили скид стічних вод до річки Мжа / Sergiy Shyrokykh / panoramio.com

Отруйні речовини потрапляли у річку зі стічними водами Зміївського ремонтного енергомеханічного заводу, повідомляє на своєму сайті Міністерство екології та природних ресурсів України.

"До інспекції звернувся мешканець Змієва, який повідомив про порушення вимог природоохоронного законодавства підприємством "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод", яке здійснювало скид недостатньо очищених стічних вод до річки Мжа", - розповіли в Держекоінспекції.

Перевірка з'ясувала що скиди стічних вод до поверхневої водойми підприємство здійснювало без дозволу на спеціальне водокористування. Такі дії є порушенням ст. 44, 48 Водного кодексу України.

На Харківщині внаслідок отруєння невідомими хімікатами госпіталізовано шістьох осіб

"Проби скиду стічних вод показали перевищення гранично допустимих концентрацій по таких показниках як хімічне споживання кисню - у 11,4 рази, залізо загальне - у 1,1 рази, біологічне споживання кисню - у 12,3 рази, фосфати - у 4,8 рази", - розповіли інспектори.

З метою усунення виявлених порушень Держекоінспекція винесла припис, яким зобов'язала завод отримати відповідний дозвіл на скиди забруднюючих речовин до поверхневої водойми. Разом з тим до суду був поданий адміністративний позов щодо повного зупинення діяльності зі скиду стічних вод до отримання підприємством дозволу. Суд повністю задовольнив позов Держекоінспекції.

"Лише після отримання дозволу на спеціальне водокористування підприємство має право звернутись до суду з проханням скасувати рішення про призупинку діяльності", - уточнили в інспекції.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку