Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Українські бізнес-асоціації підписали меморандум про розширеної відповідальності за утилізацію тари

Принцип розширеної відповідальності покладає відповідальність за збирання, транспортування, переробку та утилізацію упаковки, таким чином стимулюючи виробника застосовувати екологічні види тари.

Иллюстративная фотография / Фото УНИАН
Ілюстративна фотографія / Фото УНІАН

Українські бізнес-асоціації, включаючи 17 галузевих об'єднань, серед яких Американська торгова палата, Європейська бізнес-асоціація, підписали меморандум про розширену відповідальность виробників за утилізацію тари, діючу в 28 країнах Євросоюзу.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на результати круглого столу, ініційованого міністерством.

Плеєри Sony упакували в пляшки з водою

«Уряд вже скасував неефективну державну монополію в сфері поводження з відходами упаковки, лібералізувавши ринок і давши йому поштовх до розвитку. В результаті цього кроку обсяг переробленого вторинної сировини повинен збільшитися, а негативний вплив на навколишнє середовище - зменшитися. Наступним кроком має стати впровадження успішного європейського досвіду і закріплення його на законодавчому рівні», - наводить прес-служба слова заступника глави Мінекономрозвитку Максима Нефьодова.

Принцип розширеної відповідальності виробника застосовують 28 країн Європейського Союзу. Він покладає на виробника відповідальність за збирання, транспортування, переробку та утилізацію упаковки, таким чином стимулюючи виробника застосовувати екологічні види тари.

За словами Нефьодова, впровадження цього принципу і закріплення його на законодавчому рівні дозволить привести українську нормативну базу у сфері поводження з відходами у відповідність з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

У той же час, співзасновник проекту реформи регуляторної системи України EasyBusiness Микола Гайдай підкреслив, що підписання меморандуму буде мати значний економічний ефект.

«Європейська модель поводження з відходами буде мати для України не лише екологічний, а й економічний ефект. Щорічно ми втрачаємо до мільйону тонн паперу і картону, 0,6 мільйона тонн скла і така ж кількість полімерів, які могли б перероблятися. Зате значний обсяг вторинної сировини імпортується», - сказав Гайдай.

Близько тисячі тонн пластику плаває на поверхні Середземного моря - вчені

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України на засіданні 18 березня скасував урядову постанову номер 915, яке регламентує створення державного підприємства "Укрекоресурси", що має монопольне право на утилізацію тари в країні.

За оцінками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, дане рішення дозволить лібералізувати ринок утилізації відходів та створити до 10 тис. нових робочих місць.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку