Зі шлунка мертвого кашалота в Індонезії витягли 6 кг пластику (фото)

Серед знайденого в шлунку тварини - пластикові стаканчики і пляшки, поліетиленові пакети і капці.

У шлунку мертвого кашалота, якого викинуло на берег в національному парку Індонезії, виявили майже 6 кг пластикового сміття.

Читайте такожШлунки птахів набиті пластиком: вчені назвали головну причину загибелі буревісників (відео)

Про це повідомили представники парку, передає Бі-бі-сі. Серед знайдених предметів - 115 пластикових стаканчиків, чотири пластикові пляшки, 25 поліетиленових пакетів і два капці.

Туша ссавця довжиною понад 9 м була виявлена у водах біля острова Капота в Національному парку Вакатобі увечері 19 листопада.

Ця знахідка шокувала екологів.

Країни Південно-Східної Азії вважаються найбільшим джерелом забруднення Світового океану пластиковим сміттям.

"Ми не змогли з'ясувати причину смерті тварини, але те, що ми побачили, просто жахливо", - сказала координатор Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) по збереженню морських видів Дві Супрапті.

"Визначити, чи загинув кашалот в результаті поглинання всієї цієї пластмаси чи від природних причин, було неможливо, оскільки його труп вже був у стадії розкладання", - додала вона.

Співробітники фонду WWF в Індонезії докладно описали в "Твіттері", що було знайдено всередині тварини: твердий пластик (19 предметів, 140 г), пластикові пляшки (4 шт., 150 р), пластикові пакети (25 штук, 260 г), капці (2 шт., 270 г), обривки ліски (3,26 кг) і пластикові стаканчики (115 штук, 750 г).

Використання величезної кількості одноразових товарів з пластмаси і низька розвиненість системи утилізації сміття призводять до серйозних екологічних проблем в деяких країнах Південно-Східної Азії, в тому числі в Індонезії.

Згідно з доповіддю з захисту навколишнього середовища екологічної організації Ocean Conservancy і Центру бізнесу та охорони навколишнього середовища компанії McKinsey, п'ять країн регіону - Китай, Індонезія, Філіппіни, В'єтнам і Таїланд виробляють до 60% пластикових відходів, які потрапляють у Світовий океан.

Вважається, що через пластикові пакети щорічно гинуть сотні морських тварин. У червні біля південного узбережжя Таїланду загинув чорний дельфін, який проковтнув 80 поліетиленових пакетів.

Доповідь, опублікована на початку цього року, попереджала про те, що кількість пластику в океані за десятиліття може потроїтися, якщо не вживати заходів щодо стримування цього потоку.

Наприкінці минулого року ООН заявила, що морській фауні завдається непоправної шкоди: в океани щорічно потрапляє приблизно 10 млн тонн пластмасових відходів.