Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

В українських морях збільшилися випадки загибелі дельфінів

Причини підвищеної смертності китоподібних поки що невідомі.

Смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки / фото УНІАН
Смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки / фото УНІАН

В Україні порівняно з останніми роками спостерігається підвищення смертності дельфінів у Чорному та Азовському морях. Відповідні висновки зроблені  за результатами отриманих Мінприроди повідомлень про випадки викидів мертвих або ослаблених дельфінів на пляжі протягом літніх місяців. Про це повідомляє Мінстерство екології.

Причини підвищеної смертності китоподібних поки що невідомі.

За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, спеціалісти Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) разом із провідними фахівцями Національної академії наук України вже з’ясовують причини смертності китоподібних.

В Затоці на березі знайшли мертвою рідкісну морську свиню

Наразі розглядається декілька причин. Спеціалісти припускають, що найбільш імовірною вважається епізоотія вірусного або бактеріального характеру, хоч не виключають і можливі токсикологічні (отруєння забруднюючими речовинами) та інші причини.

Попередня оцінка фахівців також свідчить, що смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки, хоч поки що є значно меншим порівняно з відомими в окремі попередні роки випадками епізоотій та іншими випадками масової загибелі.

"До речі, підвищена смертність китоподібних спостерігається в усій морській акваторії України, а також у акваторіях Румунії, Грузії та Росії. У зв’язку з цим Мінприроди звертається до всіх громадян та  громадських екологічних організацій з проханням при знаходженні на березі мертвого або помираючого дельфіна уникати фізичного контакту з ним через ризик зараження", - наголосили у відомстві.

Також просять за можливості сфотографувати тварину з різних ракурсів, зафіксувати час знахідки та її географічні координати за допомогою системи географічного позиціонування (GPS) і негайно повідомити про знахідку фахівців Українського наукового центру екології моря.

Як повідомляв УНІАН, в Одеській області десятки дельфінів загинули в сітках браконьєрів.

Теги: загибель дельфінів, дельфіни в Україні, збільшилася смертність дельфінів

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку