В Україні щороку в середньому затримують десятки тисяч браконьєрів - міністр екології

16:10, 27 липня 2017
Порятунок видів
528 0

Голова Мінприроди прокоментував нові штрафи за браконьєрство, які набули чинності з 26 липня 2017 року.

Раніше в Україні на 25 років заборонили полювання на лося / фото УНІАН

В Україні щороку в середньому затримується десятки тисяч браконьєрів. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи набуття чинності нових штрафів за браконьєрство, повідомляє прес-служба Мінприроди.

"Браконьєрство в Україні давно набуло небувалих розмахів. Ми вважаємо, що браконьєр повинен платити не тільки штраф, але і компенсувати кошти, які необхідно вкласти на відтворення знищених браконьєром тварин. Ми розуміємо, що затятих браконьєрів не лякають навіть такі розміри штрафів і будемо надалі посилювати боротьбу з браконьєрами. Те, що вони роблять з природою, немає жодних виправдань і пояснень", - сказав Семерак.

Він також зазначив, що сучасні браконьєри використовують дедалі більш професійну техніку у своїй злочинній діяльності, тим самим наносячи ще більшу шкоду природі.

Читайте такожВ Україні на 25 років заборонили полювання на лосів

"Браконьєрів не лише стало більше, але й зросла їхня технічна озброєність від застосування приладів нічного бачення, супутникового зв’язку, електровудок, карабінів – до автоматів, до всюдиходиходів і навіть БТР. При цьому в Інтернеті чимало сайтів містять інструкції як самостійно можна швидко змайструвати браконьєрську сучасну зброю", - міністр.

Як повідомляв УНІАН, з 26 липня 2017 року в Україні у чотири рази зросли штрафи за браконьєрство.

Читайте такожВ Україні витратять 40 мільйонів гривень на зариблення річок

Зокрема, згідно нових правил браконьєрові необхідно буде компенсувати за незаконне добування або знищення лося - 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського - 60 тис. грн (було 15 тис. грн), лані - 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі і муфлона - 32 тис. грн (було 8 тис. грн).

Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, бобра - 10 тис. грн (було 2600 грн) зайця- русака - 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куниці - 6 тис. грн (було 1500); лебедя - 4 тис. грн (було 1 тис. грн), галагаза, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів - 2 тис. грн (було 500 грн).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter