Крим заполонила сарана з Росії - біолог

16:55, 18 липня 2017
Порятунок видів
3107 1

Швидше за все, до Криму сарана потрапила з Краснодарського краю Росії.

Сарана потрапила до Криму з Росії / фото УНІАН

Осередок азійської перелітної сарани, яка заполонила анексований Крим, імовірно, розташований у Краснодарському краї Росії, що окупувала півострів. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив кандидат біологічних наук, співробітник Інституту зоології Національної академії наук України Григорій Попов.

"Є осередки. Швидше за все, до Криму сарана потрапила з Краснодарського краю Росії, де сарана накопичується роками і тихесенько існує, не підвищуючи чисельності, в гирлах великих річок. Вона здатна долати сотні кілометрів, а 300-400 кілометрів для неї не питання... Головна особливість сарани – вона реагує на будь-які погодні зміни поточного року. У нас є клімат, а є погода, коли ось зараз все відбувається: вона може сильно змінюватися навіть при абсолютно однаковому кліматі. Погода може бути різна в різні сезони", – зауважив Попов.

Читайте такожАргентина страждає від нашестя сарани - BBC

Фахівець наголосив, що навіть якщо зараз в анексованому Криму нашестя сарани зупинено, є великі ризики, що ситуація повториться наступного року.

"Ці величезні зграї, якщо б зграї були маленькими, то цієї проблеми просто не було б. Вони (зграї сарани, – УНІАН.), можуть бути довжиною 100-150 кілометрів... В Африці був останнів найбільший спалах сарани в 21 столітті, тоді постраждали економіки декількох держав, кількість зразків сарани у найбільшій кількості досягало 70 мільярдів комах", – розповів Попов.

Раніше повідомлялося, що Челябінську область Російської Федерації атакувала сарана. Тоді для боротьби з навалою комах у Росії вирішили залучити авіацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter