Навчені ВМС США дельфіни займуться порятунком останніх 30 морських свиней

08:18, 02 липня 2017
Порятунок видів
1500 0

Дельфіни будуть шукати вакіт і заганяти їх в акваторію водних заповідників.

У природному середовищі існування залишилося менше 40 вакит / Фото noaa.gov

Мексиканський уряд планує використовувати дельфінів, навчених Військово-морськими силами США, для збереження в природі вимираючого виду водних ссавців - каліфорнійських морських свиней (вакіт), повідомляє Російська служба Бі-бі-сі. За оцінками вчених, в природному середовищі існування, північній частині Каліфорнійської затоки, живуть менше 40 особин морських свиней.

Читайте такожНа Багамах туристи до смерті напоїли пивом і ромом знаменитих плаваючих свиней

Міністр з питань навколишнього середовища Мексики Рафаель Паччіано заявив, що дельфіни будуть шукати вакіт і заганяти їх в акваторію водних заповідників. За його словами, запуск проекту відбудеться у вересні.

"Ми провели останні півроку в тісній співпраці з ВМС США, які навчають дельфінів пошуку зниклих аквалангістів", - заявив Паччіано.

30 червня мексиканський уряд також ввів постійну заборону на зяброві тенета, що застосовуються для лову тотоаби - морської риби, яка високо цінується у традиційній китайській медицині. Такі тенета являють собою великі полотнища, що встановлюються у воді вертикально за допомогою розтяжок і грузил. Риба застрягає в них, чіпляючись зябрами. Вакіти нерідко гинули, заплутуючись у цих тенетах.

Слово "вакіта" означає іспанською "маленька корова". Це найдрібніша з морських свиней (довжина до 1,5 м, вага до 50 кг). Мешкає у мілководних лагунах поодинці або дрібними групами, харчується рибою, плаває повільно, уникає контактів з людиною, через що її вкрай рідко можна спостерігати у природі.

Енріке Пенья Ньєто і Леонардо Ді Капріо / REUTERS

Леонардо Ді Капріо, який є активістом кампанії на захист каліфорнійських морських свиней, у своєму "Твіттері" назвав новину прекрасною і подякував президенту Мексики Енріке Пенья Ньєто і Всесвітньому фонду дикої природи (WWF), який рекомендував відмовитися від зябрових тенет ще в 2015 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter