Єврокомісія хоче повністю заборонити небезпечні для бджіл пестициди

18:39, 24 березня 2017
Порятунок видів
595 0

Під заборону можуть потрапити так звані неонікотіноіди, які входять до складу практично всіх найбільш застосовуваних засобів для боротьби з комахами-шкідниками.

Багато засобів для боротьби з комахами-шкідниками дуже небезпечні для бджіл / Фото УНІАН

Європейська комісія планує ввести повну заборону спірних засобів захисту рослин, які завдають шкоди бджолам, повідомляє Süddeutsche Zeitung.

При цьому повідомляється, що мова йде про групу так званих неонікотиноїдів, які входять до складу практично всіх найбільш застосовуваних інсектицидів.

Водночас в прес-службі Єврокомісії відзначають, що на даний момент пропозиція знаходиться лише на стадії розробки.

Читайте такожЕксперти назвали фрукти і овочі, які містять найвищі рівні пестицидів

При цьому зазначається, що повна заборона також передбачає невикористання таких засобів для боротьби з комахами як на відкритому повітрі, так і в теплицях.

Зазначимо, неонікотіноіди – препарати на основі нікотину, одержувані шляхом настоювання тютюну і махорки, дуже токсичні для бджіл, викликають у них розлад кишечника і згодом загибель (так званий хімічний токсикоз). У Франції з 1999 року заборонені всі неонікотіноіди після року їх застосування. Починаючи з 2013 року в Євросоюзі заборонені три види неонікотиноїдів, однак частина з них можуть використовуватися у виняткових або надзвичайних ситуаціях.

Як повідомляв УНІАН, з середини 2015 по середину 2016 року в США вимерла майже половина бджіл, вчені заговорили про можливість колапсу популяції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter