Учені: павуки щорічно поглинають від 400 до 800 мільйонів тонн біомаси

16:17, 16 березня 2017
Порятунок видів
955 0

Люди по всій планеті з'їдають 400 мільйонів тонн м'яса і риби щорічно, що можна порівняти з біомасою, що поглинається павуками.

Великі павуки здатні відловлювати невеликих хребетних / Фото Hazman Hashim via flickr.com

Зоологи з Базельського університету в Швейцарії і Лундського університету в Швеції з'ясували, що павуки вбивають сотні мільйонів комах та інших дрібних тварин на рік. Загальна вага їх жертв становить 400-800 мільйонів тонн, передає Phys.org.

Читайте такожГігантський павук піймав мишу і став зіркою Facebook (відео)

Загальна вага всіх павуків на Землі становить 25 мільйонів тонн. 90 відсотків їх жертв є комахами, проте великі тропічні павуки здатні відловлювати невеликих хребетних - жаб, ящірок, змій, птахів і кажанів. Восьминогі членистоногі вбивають велику кількість комах у лісах і на луках, тим самим контролюючи їх чисельність у диких екосистемах.

Згідно з даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, люди по всій планеті з'їдають 400 мільйонів тонн м'яса і риби щорічно, що порівнянно з біомасою, що поглинається павуками.

Павуки (araneae) є однією з найбільш поширених і багатих видами груп хижаків. Цей загін членистоногих включає понад 40 тисяч видів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #тварини