Собаки брешуть людям заради вигоди - вчені

12:46, 10 березня 2017
Порятунок видів
3104 0

Собаки можуть обманювати своїх господарів і інших людей, якщо це буде їм вигідно, поведінку собак з'ясувала дослідниця Маріан Хеберлейн з Цюріхського університету.

люди.до.Великобританія

Про це повідомляє "Газета.Ru" з посиланням на Animal Cognition.

Дослідниця з колегами поставила експеримент, в якому собаки взаємодіяли з трьома людьми — господарем і двома незнайомцями. Перед людьми і собакою знаходилися три коробки, в одній з яких лежала соковита сосиска, в іншій — собаче печиво, а третя була порожньою. Один з незнайомців «співпрацював» з собакою, пропонуючи їй вміст коробки, інший же привласнював його собі. Господар також «співпрацював» з собакою.

Читайте такожУ Росії офіційно почали продавати собачатину

Тварина повинна була підвести одного з людей до якої-небудь коробки. Швидко вловивши відмінності в поведінці людей, собаки стали підводити конкурента до порожньої коробки. Деякі засвоювали зразки поведінки вже з першого разу. При цьому інших тварин, наприклад мавпам, потрібні десятки повторень.

Питання про розумові здібності собак та інших тварин є в науковому співтоваристві дискусійним. Вчені зазначають необхідність подальших досліджень у цій області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter