В Україні запускають програму реабілітації бурих ведмедів, врятованих з цирків та приватних зоопарків

16:50, 31 січня 2017
Порятунок видів
439 0

Міністерство екології та природних ресурсів спільно з міжнародним фондом «Чотири лапи Інтернешнл» розпочали співпрацю у сфері будівництва спеціального розплідника та обміну досвідом для реабілітації бурих ведмедів після їх утримання в неволі.

Мешканці реабілітаційного центру бурого ведмедя "Синевир" / Фото npp-synevyr.net.ua

Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю повідомив профільний міністр Остап Семерак, повідомляє прес-служба Мінекології.

«Ми співпрацюємо з фондом у сфері будівництва чергового реабілітаційного центру за гроші фонду, який буде розташовано у Львівській області», - сказав Семерак.

Читайте такожРада хоче заборонити вуличних фотографів з тваринами

За даними прес-служби, він будується біля села Домажир Яворівського району.

Він уточнив, що цей центр (розплідник) буде призначений для бурих ведмедів, яких за рішенням суду заберуть з цирків, приватних зоопарків або інших розважальних закладів для подальшої реабілітації.

«В Україні існує проблема утримання бурих ведмедів у неволі, і є більш як 30 судових рішень, які зобов'язують державу забирати ведмедів з неприродних і жорстоких умов утримання, які були створені в цирках або в інших розважальних закладах... Зараз у нас немає технічних можливостей виконати рішення судів, тому спільні зусилля разом з фондом дадуть нам змогу виконати ці рішення», - додав міністр.

Читайте такожВ Україні половина бурих ведмедів живуть у неприйнятних умовах – зоолог

За його інформацією, на сьогодні Мінекології має один такий центр у нацпарку «Синевир», в якому міститься 19 ведмедів (максимально допустима кількість), а також фонд «Чотири лапи Інтернешнл» вже збудував розплідник у Житомирській області.

«Для будівництва розплідників не вистачає фінансування, також нам потрібно отримати новий досвід у вирішенні таких проблем», - сказав міністр, коментуючи необхідність співпраці з фондом.

При цьому фонд сприятиме веденню обліку ведмедів, а також надавати ветеринарну допомогу.

На думку Семерака, українське суспільство має змінити своє ставлення до циркових вистав, в яких використовуються бурі ведмеді.

«20-30 років тому було абсолютно нормально для нас йти в цирк і дивитися, як ведмеді танцюють. А хто вникав: як вчать ведмедів танцювати? Хто вникає, той знає, що маленького ведмедя ставлять на розпечену металеву плиту і включають музику. Він тоді починає «танцювати». Таким чином виховують рефлекс: коли ведмідь чує музику, він починає танцювати... Насправді раніше ми дивилися на знущання», - зазначив міністр.

Читайте такожВР хоче заборонити використання ведмедів та вовків для притравки мисливських собак

За даними прес-служби Мінекології, в рамках співробітництва міністерства також вестиме ідентифікацію та реєстрацію безпритульних тварин, також займатиметься стерилізацією.

Довідка УНІАН. Фонд «Чотири лапи Інтернешнл» - це міжнародна неприбуткова організація із захисту тварин зі штаб-квартирою у Відні (Австрія) і офісами в 11 країнах. З 2012 року в Україні фонд надає допомогу місцевій владі та центральним органам влади у сфері реалізації гуманних методів контролю чисельності безпритульних тварин, а також захисту тих тварин, які були забрані з природного середовища існування.

Бурого ведмедя занесено до Червоної книги України і він перебуває під захистом Бернської конвенції про охорону дикої флори, фауни та середовища існування в Європі, яка раніше була ратифікована Україною.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter