Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

Гепарди опинилися на межі вимирання - вчені

У зв'язку з різким зменшенням чисельності вчені наполягають на переведенні гепардів з категорії "вразливих" видів у категорію "вимираючих".

Гепарди на межі вимирання / REUTERS
Гепарди на межі вимирання / REUTERS

Найшвидша тварина на землі, гепард (Acinonyx jubatus), опинився на межі вимирання і може зникнути назавжди, якщо негайно не вжити заходів зі збереженню ландшафту. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Його результати коротко наведені на Рһуѕ.оrg.

Жирафів включили до списку видів, яким загрожує вимирання

Товариство збереження диких тварин під керівництвом Зоологічного товариства Лондона провело дослідження, згідно з яким, за найбільш точним оцінками, у всьому світі залишилося всього 7100 гепардів. Їх популяція може скоротитися вдвічі в найближчі 5-10 років.

Більш того, гепарди були вигнані з 91% свого історичного ареалу проживання. Найсильніше постраждала популяція азіатського гепарда: на невеликій ізольованій території в Ірані залишається не більше 50 кішок.

У зв'язку з різким зменшенням чисельності дослідники наполягають на переведенні гепардів з категорії "вразливих" видів у категорію "вимираючих" та внесення їх до Червоної книги Міжнародного товариства збереження видів та природних ресурсів.

Ситуацію погіршує те, що 77% ареалів проживання гепарда знаходяться поза охоронюваних природних територій. Це ускладнює роботу щодо їх захисту та значно посилює вразливість до антропогенного навантаження. Наприклад, популяція гепардів у Зімбабве скоротилася з 1200 до щонайбільше 170 тварин всього за 16 років.

Теги: гепарди, зникнення

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку