Вчені: через глобальне потепління північні олені втрачають вагу

17:20, 12 грудня 2016
Порятунок видів
349 0

Через глобальне потепління північні олені дрібнішають. Про це на зустрічі Британського екологічного суспільства розповіли дослідники з Інституту Джеймса Хаттона.

УНІАН

Більш докладно вони описали своє дослідження в статті, опублікованій в журналі Global Change Biology, передає "Газета.Ru".

16 років спостереження за оленями на норвезькому острові Шпіцберген показало, що за цей період середня маса оленів зменшилася на 12%.

На Шпіцбергені сніг зазвичай покриває землю вісім місяців в році. У поєднанні з низькими температурами це стримує зростання трави в червні і липні. Однак, середня температура повітря, збільшилася на 1,5°C, через що пасовища стали більш родючими, і самки оленів, отримуючи більше їжі, змогли зачинати більше оленят.

Читайте такожУ Норвегії від удару блискавки загинули 323 олені

Але в холодну пору року потепління викликає дощі, підталий сніг замерзає, перетворюючись в товсту крижану кірку і не даючи оленям дістатися до їжі.

Тому голодуючі вагітні самки часто народжують недоношених дітей, з яких виживають ті, кому не потрібно багато їжі. Таким чином, з 1994 по 2010 рік середня вага оленів зменшилася з 55 до 48 кг.

Північні олені, втім, не самі постраждалі від глобального потепління арктичні тварини. Так, кількість білих ведмедів, за розрахунками вчених, через кілька десятків років скоротиться на третину.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter