Журналісти пояснили, чому Дніпро бідніє на рибу (відео)

12:20, 09 вересня 2016
Порятунок видів
1770 0

Через засмічення поверхні ріки та нестачу світла й кисню щороку у Дніпрі гине 20 тисяч тонн риби. Величезна кількість гине внаслідок скидання в ріку нечистот і токсичних викидів із підприємств. Хімічні речовини накопичуються у воді та призводять до мутацій.

мор рыбы (днепр?) / dpchas.com.ua

Однією з причин того, що у Дніпрі щороку стає менше риби, є втрата місць для нересту. Через дамби річка вже втратила осетрових, деякі інші види знаходяться на межі вимирання. Про це повідомляє ТСН.

Читайте такожЧорне море стає непридатним для життя - вчені

Щороку у риб знаходять щонайменше три нові хвороби, спричинені забрудненням. Це бактеріальні, інфекційні та інші захворювання, що призводять до уражень внутрішніх органів риб – в основному хижих. У великих кількостях гине короп, сазан, лящ тощо. Щука і судак уже з десяток років уражені вірусом, схожим на СНІД у людей. Медики не знають, наскільки небезпечними є червоні пухлини, тому рекомендують не вживати хвору рибу в їжу.

До 80% потомства гине внаслідок замулення мілководдя та отруєння води токсинами. Стрімко зменшується кількість судаків і сомів, бо все менше залишається ям, де риба могла б заховатися на зиму.

Вчені кажуть, що через хімічні зміни у складі води в Дніпрі змінилися й види риб у річці. Побільшало карася – йому потрібно менше кисню. Через засолення з'явились бички, морські голки і навіть медузи. Натомість типові дніпровські види – язь, подус, лин – перебувають на межі зникнення.

Читайте такожПідприємства, що стоять на Дніпрі, безкарно отруюють річку - ЗМІ

Очистити річку хоча б від зелені можуть рослиноїдні білий амур та товстолобик. Ними річку треба зариблювати. Частково це роблять промисловці. Держава має три спеціалізовані заводи, один із котрих розташований у Новій Каховці. Там вирощують товстолобика, а заразом сома, судака, щуку та інших риб. Цього року планують отримати 80 тонн зарибку. Особлива гордість – червонокнижна стерлядь і осетр. Останнього хочуть відновити в Чорному морі, а от стерлядь – повернути до Дніпра.

Точних даних про обсяги вилову риби у Дніпрі немає. Офіційні щонайменше втричі менші за реальні. Виловлюють і з берегів, і катерами. Лише на Кременчуцькому водосховищі та лише офіційно встановлено 4 тисячі сітей.

У матерілі йдеться, що аби повністю відновити рибу у Дніпрі, діючих заводських масштабів недостатньо. Вчені кажуть, що для цього щороку треба випускати 50 мільйонів риб, і 35 з них – рослиноїдних. Усього ж зараз вдається вийти на показник у 8-10 мільйонів. Єдиної ж державної програми зариблення річки просто не існує.

Нагадеємо, Дніпропетровська влада раніше повідомила, що збирається випустити в річку 9 мільйонів мальків за 10 років.

У 2017 році планується запустити 1,5 мільйона мальків, в 2018 — 1,8 мільйона, в 2021 — 1,3 мільйона, в 2022 — 1,8 мільйона, в 2025 - 1,3 мільйона. Облаштують на Дніпрі і місця для нересту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter