Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Великим білим акулам біля берегів Південної Африки загрожує вимирання

Великі білі акули, які водяться біля берегів Південної Африки, зовсім скоро можуть зникнути через негативний вплив господарської діяльності людини, забруднення океану та обмеженого генофонду.

Большая белая акула / Фото ikapa.ru
Велика біла акула / Фото ikapa.ru

Про це йдеться в новому дослідженні вчених університету Стелленбоша (Західний Кейп), передає ТАСС.

За даними доповіді, підготовленоъ біологом Сарою Андреотті, у південноафриканського узбережжя залишилося всього 350-520 особин цього хижака - наполовину менше, ніж припускали вчені.

Андреотті близько шести років спостерігала за великими білими акулами в бухті Хансбаай - головному акулячому притулок в 160 км від Кейптауна.

Вчені констатують остаточне зникнення антилопи Аддакс в Лівійській пустелі

"Нинішнє покоління південноафриканських великих білих акул швидко скорочується в числі, може бути, їх навіть залишилося занадто мало, щоб вони вижили як підвид," – зазначає біолог.

Чисельність популяції великих білих акул біля берегів ПАР скорочується через установку на пляжах захисних сіток, покликаних врятувати плавців і серфінгістів. За останні 30 років лише в районі Дурбана загинули понад тисячі великих білих акул, які заплуталися в цих сітках. Багатьох вбивають мисливці, також завдає шкоди забруднення океанічних вод.

Згідно з доповіддю, біля берегів Південної Африки збереглося всього 333 великі білі акули, здатні до розмноження, що істотно менше 500 - порогової величини, за якою починається імбридінг - виродження через близькоспоріднене спарювання.

Свого часу ПАР стала піонером у боротьбі за збереження популяції великої білої акули, в 1991 році першою в світі оголосивши цей вид охоронюваним, за нею послідували США і Австралія.

Вчені з'ясували, як тварини можуть уникнути вимирання

Відзначається, що зникнення білих акул завдало б, крім іншого, чутливий удар по туризму в ПАР, адже щороку безліч туристів приїжджають до провінції Західний Кейп спеціально заради того, щоб опуститися під воду в металевій клітці та зблизька подивитися на цих тварин.

Морські зоологи вважають, що великі білі акули живуть в океанах вже 14 мільйонів років. Водночас, за даними вчених, тисячі великих білих акул, як і раніше, водяться біля берегів Австралії, Канади і східного узбережжя США.

Як повідомляв УНІАН, раніше вчені висловили побоювання, що однією з найбільших колоній пінгвінів в світі загрожує вулкан.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку