Внаслідок глобального потепління вимер перший вид ссавців - вчені

09:45, 15 червня 2016
2018 0

Першою жертвою глобального потепління серед ссавців став один з видів щурів, вважають вчені.

 / Queensland Government

Через кліматичні зміни вимерли рифові мозаїчнохвості щурі (Melomys rubicola) - єдині ссавці, що мешкали на території Великого бар'єрного рифу, передає ТСН з посиланням на The Guardian.

Ці гризуни мешкали тільки в Австралії - на невеликому кораловому рифі Брембл-Кей (340 на 150 метрів) в Торресовій протоці.

Європейці вперше дізналися про їх існування в 1845 році, і моряки відстрілювали щурів у великій кількості. У 1978 році на острові залишалося кілька сотень особин. Востаннє їх помітили в 2009 році.

У 2014 році австралійські вчені поставили на острові 150 пасток, а також провели детальний огляд всієї його території. Однак зоологам не вдалося виявити жодного звіра.

Читайте такожВчені прийшли до висновку, що динозаври вимерли б і без метеориту

На думку дослідників, головною причиною вимирання щурів стало підвищення рівня моря: острів кілька разів затоплювало, унаслідок чого щури вмирали, а їх середовище проживання руйнувалася. Всього за десять років (з 2004 року) гризуни втратили 97% свого ареалу: площа рослинного покриву скоротилася з 2,2 гектара до 0,065 гектара.

У середньому на планеті з 1901 по 2010 рік рівень моря виріс на 20 сантиметрів, проте в протоці Торреса з середини 1990-х років цей процес проходить у два рази інтенсивніше. "Випадок — перше задокументоване вимирання ссавців через антропогенні кліматичні зрушення", — відзначають вчені.

Єдиний шанс "воскресіння" виду можуть дати експедиції на острів Нова Гвінея. Вчені припускають, що предки рифових мозаїчнохвостих щурів потрапили на рифовий острівець саме звідти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter