Екологи встановили нерестові гнізда на Дністрі

14:35, 13 квітня 2016
Порятунок видів
228 0

Минулого четверга до національного природного парку «Хотинський» завітали волонтери міжнародної організації WWF (Всесвітнього фонду дикої природи) зі Львова та Одеси для участі в розміщенні штучних нерестових гнізд в іхтіологічному заказнику місцевого значення «Дарабанське плесо», що нижче по течії Дністра від села Анадоли. 

vidido.ua

Штучні нерестові гнізда особливо актуальні в Дністровському водосховищі, бо тут навесні завжди сильно коливається рівень води. Відкладена на мілководді поблизу берега ікра, після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби.

Для вирішення цієї проблеми якраз і встановлюються штучні нерестові гнізда. Їхня конструкція дуже проста: зрізані кущі, або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довжелезного сніпка, а потім по всій його довжині чіпляються порожні пластикові пляшки, які будуть утримувати гніздо на плаву, а на кінцях прив’язують каміння для стійкого положення конструкції на воді, пише Від і до.

Після нехитрих робіт по «будуванню» гнізд, їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега, а якщо цього не сталося, то йому «допомагають» човном.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter