Учені продовжили мишам життя на третину, очистивши їхній організм від зношених клітин

13:27, 04 лютого 2016
779 0

Вичищування старіючих клітин з організму покращує здоров'я і збільшує тривалість життя на 35% без будь-яких істотних побічних ефектів.

Мышь ученые исследование / http://en.wikipedia.org/

Про це свідчить експеримент американських учених, передає Lenta.ru з посиланням на журнал Nature.

Як відомо, з часом у клітинах великих організмів накопичуються мутації. Щоб не допустити їхнього переродження в ракові, запускається особливий механізм клітинного старіння: поділ сповільнюється і з часом припиняється. У нормі старіючі клітини вичищаються імунною системою, але з віком цей механізм стає все менш ефективним — і відпрацьовані клітини починають накопичуватися в різних тканинах і органах. Навіть втративши здатності ділитися, вони шкодять сусіднім клітинам і спричиняють хронічні запальні процеси.

Читайте такожБританські вчені винайшли тест на визначення швидкості старіння

Щоб допомогти імунній системі, дослідники з клініки Мейо зруйнували старіючі клітини в організмі піддослідних мишей препаратом під назвою AP20187.

Через півроку миші виявилися набагато здоровіші, ніж тварини з контрольної групи. Їхні нирки працювали краще, а серце більш ефективно справлялося з навантаженнями. Лікування відбилося навіть на їхній поведінці: піддослідні миші стали більш сміливими і веселими. Але найбільше вчених вразило інше явище: середня тривалість життя мишей зросла на 17-35%.

Зазначається, що досліди проводилися на генно-модифікованих тваринах, чутливих до дії препарату. Відсутність побічних ефектів вселила вченим надію розробити аналогічні засоби для нормальних організмів і незабаром почати клінічні випробування.

Раніше УНІАН повідомляв, що в 2016 році почнуться перші клінічні випробування на людях препарату метформіну, який, на думку вчених, здатний продовжити тривалість життя до 120 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter