Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Глобальне потепління змушує зебру змінювати забарвлення

Як з'ясувалося, забарвлення зебр відповідає за їх терморегуляцію.

REUTERS
REUTERS

Вчені знайшли відповідь на питання, чому зебри мають смугасте забарвлення.

Про це повідомляє Центр ФОБОС.

Виявилося, яскравість і кількість смужок залежать від клімату: чим гарячіший регіон, тим контрастніше забарвлення зебри. На півдні Африки смуг на тілі тварин мало. А у тих видів, які мешкають ближче до екватора, смуг багато, і вони яскраві. Як з'ясувалося, забарвлення зебр відповідає за їх терморегуляцію. Чорний колір поглинає тепло, білий – відбиває. За рахунок чергування різних смуг на шкірі створюється циркуляція повітря, яка захищає тварину від перегріву. Так, із зростанням середньорічної температури, зростає і число смуг на тілі зебри.

Метеорологи стверджують про підвищення середньодобової температури на Землі на 1 градус

Вчені Університету Монтани дійшли сумних висновків: на початок 22 століття може зникнути популяція зайця-біляка. Справа в тому, що з року в рік сніговий покрив лежить менше часу. І зайці не встигають змінити забарвлення з зимової (білої) на річну (коричневу). До кінця століття понад 60% зайців-біляків у міжсезоння будуть різко контрастувати з навколишнім середовищем, стаючи легкою здобиччю для хижаків.

Багато зайців вже реагують на зміни клімату. Якщо сніг лежить довше звичайного, то зайці не поспішають скидати білу шубку. І навпаки, якщо сніг тане передчасно, тварини швидше змінюють забарвлення на коричневу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку