Супові черепахи на межі зникнення: нагрівання океанської води робить їх одностатевими

15:37, 04 листопада 2015
Порятунок видів
576 0

Через те, що люди активно вбивали черепах заради м'яса і яєць, чисельність тварин сильно скоротилася, і полювати на них заборонено.

REUTERS

Супові черепахи (Chelonia mydas), які знаходяться під загрозою вимирання, можуть остаточно зникнути через те, що нагрівання океанської води робить їх одностатевими. В результаті самців черепах майже не залишається, і темпи відтворення рідкісних тварин катастрофічно падають.

Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на журнал PLOS ONE.

До такого висновку вчені прийшли, вивчаючи популяцію черепах, які мешкають в затоці Сан-Дієго біля берегів Каліфорнії. Дослідники з'ясували, що чим вище температура в ході інкубаційного періоду, тим імовірніше, що народиться черепаха жіночої статі. При цьому визначити стать черепах «на око» протягом 10-15 років, поки тварина не стане статевозрілої, не представляється можливим.

Читайте такожНа Галапагоських островах виявлено новий вид гігантської черепахи

Вченим довелося відловлювати черепах і брати у них зразки крові. З 69 черепах лише 15 опинилися чоловічої статі. Подальше підвищення температури повітря та океану призведе до того, що навіть наявність самців не зупинить народження черепах жіночої статі, відзначають дослідники. Це в свою чергу призведе до повного зникнення виду. Невелике число самців загрожує і генетичному різноманіттю потенційного потомства.

Супові (зелені) черепахи живуть в теплих водах Атлантичного і Тихого океанів, іноді зустрічаються і в Індійському океані. Це найбільша морська черепаха: довжина її панцира досягає півтора метрів. У середньому вони важать близько 200 кілограмів, але зустрічаються і особини вагою до 400 кілограмів. Через те, що люди активно вбивали черепах заради м'яса і яєць, чисельність тварин сильно скоротилася, і полювати на них заборонено.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter