Роботи візьмуться за охорону Великого Бар'єрного рифу (фото, відео)

15:25, 09 вересня 2015
Порятунок видів
663

Зараз, за оцінкою вчених, площа пошкоджень на Великому Бар'єрному рифі становить близько 344 кв. км.

REUTERS

Відзначаючи тяжке становище Великого Бар'єрного рифа біля берегів Австралії, вчені назвали його головного ворога і руйнівника – морську зірку Acanthaster planci. Боротися зі шкідниками будуть спеціально створені автономні роботи.

Як повідомляє Naked-science з посиланням на Cnet, зараз, за оцінкою вчених, площа пошкоджень на Великому Бар'єрному рифі становить близько 344 кв. км. В цьому винні кліматичні зміни, шкідливі викиди, але найголовніший ворог рифу – морська зірка «Терновий вінець» з сімейства Acanthasteridae, що харчується поліпами рифоутворюючих коралів. Кожні кілька років відбувається спалах популяції морської зірки, зокрема за останні 50 років були зафіксовані три демографічних вибуху. В результаті, замість того, щоб прогнозовано збільшитися, кількість коралів на рифі знизилося приблизно на 50%.

Читайте такожВчені створили підводного дрона-компаньйона дайвера (відео)

Щоб боротися з бідою, в університеті Квінсленда побудували робота COTSbot, призначенням якого стане непримиренна боротьба з морською зіркою. Він буде автономно (без троса) патрулювати рифи під водою, виявляти ворогів і робити їм смертельну ін'єкцію жовчних солей зі своєї пневматичної руки. Морська зірка помирає протягом 24 годин. Перші ходові випробування COTSbot вже пройшли на Мортон-Бей, фахівці відзначили, що робот покаже перевагу перед ручним винищенням зірок дайверами. Один безперервний дозор COTSbot може тривати до 8 годин, в арсеналі у нього буде 200 ін'єкцій. Запуск робота в Великий Бар'єрний риф намічений на грудень поточного року.

Відео Feras Dayoub
Робот работает с Большим Барьерным рифом / Queensland University of Technology

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter