Кримські чаплі після анексії переселилися на материк - еколог

14:51, 02 липня 2015
Порятунок видів
1244 0

Чаплі й інші колоніальні види птахів мігрували з Криму в більш північні регіони України через дефіцит прісної води. 

З Криму повтікали чаплі / Фото УНІАН

Про це в Києві 2 липня розповів виконавчий директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, повідомляє Радіо Свобода.

«Прісні води Дніпра, раніше доступні для півострова, опріснили Сиваш – велетенську водно-болотну територію. І протягом трьох десятків років на цій території утворився прісноводний водно-болотний комплекс птахів. На даний час зникла прісна вода, і весь комплекс чапель мігрував у більш північні райони нашої країни», – сказав Олег Дудкін.

Читайте такожПід Одесою загорілися плавні Дністра, вогонь охопив 13 гектарів (фото, відео)Він уточнив, що до того, як припинилася подача дніпровської води на півострів, там проживало сім видів чапель, проте їхні основні колонії зараз зникли. Вони мігрували на територію Одеської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей. Дудкін стверджує, що це значно посилило навантаження на водно-болотні угіддя цих чотирьох областей.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в березні 2014 року, поставки води на півострів припинили.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter