Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

У Росії стартує програма з відновлення популяції далекосхідних леопардів

До Примор'я завезуть чистокровних леопардів із зоопарків різних країн.

wikimedia.org
У Росії стартує програма з відновлення популяції далекосхідних леопардів / wikimedia.org

Програма з відновлення популяції далекосхідного леопарда в Південному Сіхоте-Аліні (гірський хребет у Примор'ї — ред.) затверджена наказом голови Мінприроди Росії Сергія Донського, повідомляється у вівторок на сайті WWF Росії.

Останні в світі далекосхідні леопарди мешкають в дикій природі тільки на південному заході Примор'я, де створено національний парк "Земля леопарда", територія якого разом із заповідником "Кедрова падь" і охоронною зоною охороняє 70%, місць проживання рідкісної кішки, що залишилися тут. За 15 років чисельність хижаків тут зросла вдвічі — з 30 до 60 особин, передають РИА Новости.

"Для створення нової популяції не буде виловлений жоден дикий леопард. Переселенцями в новий дім стануть чистокровні звірі із зоопарків світу, генетична різноманітність яких на сьогоднішній день навіть вища ніж у дикої популяції. Потомство, одержане від цих леопардів, пройде спеціально розроблену програму навчання. І тільки ті вихованці, які здадуть іспит на виживання, тобто покажуть чудові мисливські навички і вміння уникати людину й тигра, відправляться на волю", — повідомляється на сайті.

Зазначається, що для створення центру реінтродукції леопардів обраний Лазовський заповідник.

У Росії повідомили про зростання популяції амурських тигрів

Програма розрахована як мінімум на 12 років, при цьому перші випуски можуть відбутися на 3-4 рік її реалізації. Передбачається, що в подальшому леопарди зможуть безперешкодно розселитися з Лазовського заповідника в прибережні райони Південного Сіхоте-Аліня, де можливе формування другої, резервної популяції з 50-60 далекосхідних леопардів.

Повідомляється також, що цю ідею підтримали прихильники Всесвітнього фонду дикої природи у багатьох країнах, Комісія зі збереження рідкісних видів Міжнародного Союзу охорони природи та Асоціації зоопарків Європи та США.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку