У США створять унікальне шосе для метеликів-монархів, популяція яких скоротилася на 90%

15:58, 02 червня 2015
Порятунок видів
493 0

Шлях міграції метеликів практично збігається з 35-м шосе, яке з'єднує кілька штатів.

В США появится трасса для бабочек / flickr.com/photos/mywright

Адміністрація президента США Барака Обами оголосила про створення нового шосе для метеликів, пишуть Метеовести.

За останні 20 років популяцій метеликів-монархів в США скоротилася на 90%. Біологи стверджують, що це відбулося через суттєву урбанізацію та індустріалізацію традиційного маршруту їх міграції. На 1500-кілометровому маршруті, який з року в рік долають метелики, залишається все менше місць, де вони могли б "зупинитися".

Читайте також"Очі" на крилах метеликів захищають їх від хижих птахів

Так вийшло, що шлях міграції метеликів практично збігається з 35-м шосе, яке з'єднує кілька штатів. Території, прилеглі до цього шосе, на всій його протяжності, і вирішили зробити своєрідним коридором комфорту для прольоту метеликів. Еколог Скотт Блек пояснив, що влада буде вести роботу з громадами, муніципалітетами, фермерами та власниками власності, розташованої в межах коридору монархів, щоб ті створювали як можна більш дружні умови для їх сприятливого прольоту.

Ширина коридору, як очікується, складе 100 кілометрів у кожний бік від 35-го шосе. Крім монархів, які бувають у цих місцях лише зрідка, шосе метеликів забезпечить сприятливі умови існування для багатьох видів рослин, тварин, птахів і комах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter