Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

На Курилах ведмеді загрожують популяції північних оленів

Мисливствознавці вважають, що для нормального життя оленячого стада необхідно ліквідувати не менше 12 ведмедів, які в даний час проживають на острові.

wikimedia.org
На Курилах ведмеді загрожують популяції північних оленів / wikimedia.org

Ведмеді, які переплили з півострова Камчатка на острів Шумшу (Курили), загрожують популяції північних оленів. Як повідомили ТАСС в міністерстві лісового та мисливського господарства Сахалінської області, фахівці вже почали відстріл хижаків.

Північних оленів на острів завезли в 2005 році з метою розширення ареалу і збагачення фауни Курильських островів. Тоді на Шумшу доставили 10 особин (сім самок і три самця). У 2007 році з Камчатки на острів завезли ще 10 молодих оленів. За даними інспекторів, за цей час популяція збільшилася в кілька разів і налічує понад 130 голів.

"Кількість північних оленів могла бути і більшою, якби не ведмеді, які кілька років тому перепливли на Шумшу з південного мису Камчатки Лопатка (відстань - трохи більше 11 кілометрів). Клишоногі завдають серйозної шкоди популяції оленя. По слідах на снігу виразно видно, як хижаки "підсікають" жертву, заганяючи в кедровий стланик. Там олені не можуть швидко пересуватися і стають легкою здобиччю бурого ведмедя", - розповів співрозмовник агентства.

Екологи виявили в Якутії 11 білих ведмедиць із 16 ведмежатами

За його словами, міністерство лісового та мисливського господарства Сахалінської області цієї весни виписало п'ять ліцензій на відстріл ведмедів на Шумшу. За тиждень мисливствознавцям вдалося вбити трьох хижаків у віці трьох-шести років.

"Остання поїздка показала, що на острові в даний час проживає не менше 12 ведмедів. На думку мисливствознавців, для нормального життя оленячого стада, їх потрібно ліквідувати всіх", - зазначив співрозмовник агентства.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку