П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

За останній рік у США загинули понад 40% бджолиних колоній

Експерти розходяться в причинах загибелі колоній.

REUTERS
REUTERS

За останній рік, починаючи з квітня 2014 року, понад 40 відсотків бджолиних колоній в США загинули. Найгірші показники — на території Північної Америки, в штаті Оклахома — 63,4 відсотка, тоді як найкращі — на Гавайських островах — 13,9 відсотка. Про це повідомляє CBS News, посилаючись на попереднє дослідження американських ентомологів і бджолярів, які використовують дані фермерів США, передає Lenta.ru.

Фахівці проаналізували дані про стан понад шести тисяч бджільництв, які в зимовому сезоні 2014-2015 років управляли приблизно 400 тисячами бджолиних колоній. Ці господарства становили 14,5 відсотка всіх бджільництв США. Приблизно дві третини опитаних фермерів відзначили, що смертність колоній в зимовий період виявилася більшою, ніж вони припускали.

Незважаючи на те, що втрати в період з 2013 по 2014 роки були великими, бджолярі відзначили, що значно збільшилася загибель колоній в літній, більш сприятливий, як здавалося раніше, у порівнянні з зимовим, період. Так, зимові втрати знизилися з 23,7 відсотка у минулому році до 23,1 відсотка в цьому році, тоді як темпи літніх втрат збільшилися з 19,8 відсотка до 27,4 відсотка.

Шведські вчені визначили, що мед ефективніший за антибіотики

Експерти розходяться в причинах загибелі колоній — явища, яке має місце головним чином тоді, коли бджоли залишають свої вулики і відлітають у невідомому напрямку. Одні фахівці звинувачують у цьому паразитів — кліщів роду Варроа (Varroa Oudemans), на яких скаржаться бджолярі з невеликою кількістю колоній. Паразити швидко поширюються серед комах і, як зазначають науковці, фермери у цьому випадку можуть не приділяти достатньої уваги заходам з протидії їх поширенню .

Інші експерти звинувачують в загибелі бджіл виробників неонікотиноїдів — пестицидів, що використовуються для захисту зернових культур, фруктів і овочів від шкідливих комах. Вважається, що ці сполуки блокують нервові закінчення бджіл, змушуючи їх вмирати від голоду.

Вчені заявили, що комарі вибирають людину по генах

Такі висновки вчених підтверджуються дослідженнями, в яких вони виявили звикання бджіл до трьох типів неонікотиноїдів. З такими висновками фахівців не згодні виробники пестицидів. Міністерство сільського господарства США у своєму звіті за 2012 рік зв'язало загибель бджіл як із впливом паразитів, так і з дією пестицидів, однак досі не зрозуміло, чому бджоли у США масово вимирають.

Як відзначають вчені, бджільництво в країні важливо насамперед для запилення рослин. Так, бджоли запилюють, за різними оцінками, до чверті всіх сільськогосподарських культур країни. Відповідний ринок послуг в США оцінюється в 10-15 мільярдів доларів. Компанії, які займаються запиленням рослин, вже підняли ціни на свої послуги.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку