Дослідники оприлюднили перший у світі знімок нібито зниклої мавпи з Конго

18:27, 20 квітня 2015
Порятунок видів
1005 0

Двом натуралістам вдалося не тільки побачити, але і сфотографувати надзвичайно рідкісних мавп, що мешкають тільки в болотистих лісах Республіки Конго.

moya-planeta.ru

Два приматологи, африканець Гаель Гоболо і бельгієць Лівен Деврезе, вирушили в експедицію в новий національний парк Нтоку-Пікунда в Конго спеціально, щоб відшукати червоних колобусів Був'є, яких вчені не зустрічали з 1970 року, повідомляє "Моя планета".

Міжнародний союз охорони природи класифікує цей підвид як такий, що знаходиться під загрозою зникнення, в 2008 році була внесена позначка «Можливо, вимер». У 2007 і 2014 році надходила інформація про те, що хтось бачив цих рідкісних мавп на півночі Конго, але до цих пір не було ніяких доказів і тим більше фотоматеріалів, що підтверджують існування червоних колобусів Був'є.

Читайте такожРада заборонила пересувні зоопарки та дельфінарії без морської води

Завдяки підказкам місцевих мисливців натуралістам вдалося виявити двох нібито вимерлих приматів і зробити унікальний знімок, на якому зображена мати з дитинчам, що говорить про наявність як мінімум однієї пари зникаючих тварин репродуктивного віку. «Наші фотографії - перші в світі, і вони підтверджують, що цей підвид не вимер», - сказав Лівен Деврезе.

«Ми дуже раді, що Лівен та Гель змогли добитися своєї мети! Вони не тільки підтвердили факт існування червоних колобусів Був'є, але і змогли отримати дуже чітке велике зображення матері і дитини», - зазначила прес-секретар Товариства охорони дикої природи Фіона Майзельс. Вона додала, що існуванню цього підвиду мавп загрожує діяльність людини: сільське господарство, лісозаготівлі, будівництво доріг, полювання.

За підсумками експедиції натуралісти склали карту місцевості з зазначенням маршруту, зазначили місця в національному парку, де, за інформацією місцевих мисливців, можна побачити цих невловимих мавп.

Червоний колобус Був'є був вперше описаний в 1887 році. Він є ендеміком Республіки Конго, мешкає в заболочених лісах вздовж річки Бокиба. Дослідники знають про цих тварин дуже мало. Досі вони були відомі тільки по жменьці музейних експонатів, зібраних на рубежі XIX-XX століть.

Експедиція проходила на початку березня 2015 року, але фотографії і звіти про неї стали доступні лише тепер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter