Вчені з'ясували, що східним горилам загрожує вимирання

14:47, 10 квітня 2015
Порятунок видів
150 0

Вчені повністю розшифрували геном східної гірської горили, порівняли його з ДНК трьох інших підвидів цих приматів і з'ясували, що східним горилам загрожує генетична деградація.

 / УНИАН

Стаття, що розповідає про роботу дослідників на цю тему, була опублікована в журналі Science, передає ТАСС.

Міжнародна група генетиків під керівництвом Ялі Сюе з Інституту Сенгера секвенувала ДНК 13 представників виду східних горил і розшифрувала їх геном. В ході роботи аналізувались 11 743 407 однонуклеотидних поліморфізма. Результати роботи показали, що 20 тис. років тому підвиди східних горил припинили схрещуватися між собою, в результаті чого чисельність популяцій почала скорочуватися, а генетичне різноманіття - зменшуватися.

Читайте такожМавпи мігрували в Америку на рослинних плотах - вчені

Що стосується східних гірських горил, то через інбридинг на даний момент до 34% їх генів є гомозиготними - алелі генів, отриманих від матері та батька, однакові.

Вчені стверджують, що генетична деградація передусім зачіпає імунну системи приматів і погіршує її стан. Дослідники впевнені, що результати їх роботи дозволять біологам виробити нові стратегії для збереження популяції східних гірських горил.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter