Питання браконьєрства не має загубитися на тлі складної ситуації в країні - еколог

11:01, 07 квітня 2015
Порятунок видів
210 0

Актуальне для України питання браконьєрства не повинне загубитися на тлі складної ситуації в країні, нагадує співголова «Асоціації Зелених України» Олександр Щербань.

/ kafanews.com

«Анексія Криму, військові дії на сході країни, корупція, вседозволеність і безкарність, тільки посилили і так критичну ситуацію у сфері рибальства», - зазначає еколог.

Щербань нагадав, що за відсутності в країні нормального промислового вилову риби, браконьєри знищують дрібні види риби, яка служить кормом для більш цінних порід.

«Промисловий вилов риби коштує грошей, а браконьєрами виловлюється дрібна риба, яка могла стати кормом для більш цінних порід риб. Така ситуація незабаром може привезти до продовольчої колапсу», - зазначив експерт.

При цьому еколог нагадав, що штраф за браконьєрство становить менше вартості кілограма виловленої риби.

«Тільки спільними зусиллями державних органів, громадських організацій, активістів та звичайних громадян можна запобігти катастрофі і кардинально змінити ситуацію», - впевнений голова «Асоціації Зелених України».

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи спільно з низкою громадських організацій і науковців провів круглий стіл на тему «Яким має бути цивілізоване рибальство в Україні». Приводом для дискусії, зокрема, стала весняно-літня заборона на вилов риби, яка триватиме з 1 квітня по 10 червня 2015 у зв'язку з нерестом.

Голова комітету Микола Томенко нагадав присутнім на круглому столі, що ще 2011 року набув чинності закон, який заборонив виготовлення, збут і застосування різних браконьєрських знарядь, а також на законодавчому рівні була введена кримінальна відповідальність за використання вибухових отруйних речовин і електровудок, однак, на жаль, досі існують серйозні проблеми з виконанням цього закону через відсутність чіткої системи контролю і порівняно невеликі штрафи за порушення цих норм.

Про необхідність посилення штрафних санкцій екологи неодноразово вказували. Екологи вважають за доцільне посилити норму закону про продаж браконьєрських знарядь риболовлі в торгових мережах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter