Кожна шоста смерть у світі викликана забрудненням навколишнього середовища - дослідження

10:15, 20 жовтня 2017
Зменшення викидів
330 0

Найбільша кількість випадків передчасної смерті в результаті забруднення екології (92 відсотки) припадає на країни з низькими і середніми доходами.

Ілюстрація / REUTERS

Кожна шоста передчасна смерть у світі викликана забрудненням навколишнього середовища. У 2015 році від хвороб, викликаних забрудненням екології, померли 9 млн осіб.

Це втричі більше, ніж від СНІДу, туберкульозу та малярії разом узятих і в 15 разів більше, ніж в результаті війн та інших форм насильства, повідомляє в п'ятницю, 20 жовтня, науковий журнал The Lancet з посиланням на результати дослідження, проведеного низкою міжнародних та неурядових організацій, передає DW.com.

Особливо серйозні наслідки для здоров'я людини має забруднення повітря промисловими або автомобільними газами, а всередині приміщень - шкідливими речовинами, що виникають в результаті спалювання дерева або вугілля при опаленні або приготуванні їжі. За даними дослідження, забруднення повітря стало в 2015 році причиною передчасної смерті 6,5 млн осіб у всьому світі. Конкретно ці люди померли внаслідок захворювань серця, інсультів, раку легенів і легеневих захворювань.

Читайте такожВ Україні спостерігається тенденція до збільшення шкідливих викидів - міністр екології

Забруднення води стало причиною смерті до 1,8 млн осіб, а присутність отруйних і канцерогенних речовин на робочих місцях - до 800 тисяч осіб.

Найбільша кількість випадків передчасної смерті в результаті забруднення екології (92 відсотки) припадає на країни з низькими і середніми доходами. У державах з бурхливою промисловістю, що розвивається, таких як Китай, Індія, Пакистан або Кенія, забруднення природи є причиною передчасної смерті кожної четвертої людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter