Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Екологи: живопліт і кущі очищають повітря в містах краще дерев

Роль живої огорожі в очищенні повітря недооцінена, особливо в містах.

фото УНІАН
Високі дерева добре очищують повітря на відкритих просторах / фото УНІАН

Кущі та живопліт здатні очищувати повітря у забруднених містах із високими будівлями краще, ніж дерева, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Atmospheric Environment, передає Бі-Бі-Сі.

В роботі зазначається, що високі дерева добре очищують повітря на відкритих просторах, у той час як у містах із щільною забудовою цю задачу краще виконують невисокі щільні чагарники.

Екологи виступили проти знищення тополь у Києві

Один із авторів дослідження, професор Прашант Кумар з Університету Суррея каже, що міській владі варто спробувати висаджувати живоплоти там, де це дозволяє зробити ширина тротуару.

Наразі Кумар і інші дослідники намагаються встановити, які саме рослини краще підходять для очищення повітря в містах із щільною забудовою і якою повинна бути оптимальна висота живоплоту.

Автори дослідження не виступають проти дерев: навпаки, вони закликають саджати більше дерев, тому що все більше людей сьогодні переїжджають жити до міста.

В роботі лише зазначається, що роль живої огорожі в очищенні повітря недооцінена, особливо в містах. За словами професора Кумара, живі огорожі хороші тим, що вони очищають повітря "на рівні вихлопної труби".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, забруднення повітря у великих містах залишається однією з головних причин погіршення здоров'я населення.

Близько 92% населення планети проживають в місцях із підвищеним вмістом токсинів в повітрі, ВООЗ повідомляла наприкінці 2016 року.

Теги: забруднення повітря, очищення повітря

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку