Трамп скасував план Обами по боротьбі з глобальним потеплінням

23:23, 28 березня 2017
Зменшення викидів
470

Указ Трампа, серед іншого, скасовує обмеження на викиди парникових газів на вугільних електростанціях.

REUTERS

Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про скасування ключових елементів плану по боротьбі з глобальним потеплінням, розробленого адміністрацією Барака Обами, пише Російська служба Бі-Бі-Сі.

Указ Трампа про енергетичну незалежність скасовує природоохоронні ініціативи, включаючи обмеження на викиди парникових газів на вугільних електростанціях.

Читайте такожКонцентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла критичної позначки

Перегляду підлягають також обмежувальні заходи для вугільної, газової і нафтової промисловості.

За словами Трампа, новий указ являє собою "кінець війни з вугіллям", сприятиме створенню мільйонів робочих місць в енергетичному секторі та стимулюватиме економіку. "Все, що нам потрібно, - повернути наші робочі місця, наші мрії і знову зробити Америку багатою", - заявив Трамп під час церемонії в штаб-квартирі Агентства з охорони навколишнього середовища.

Представники гірничодобувних компаній привітали рішення Трампа. А захисники навколишнього середовища попереджають, що нові заходи будуть мати серйозні наслідки як для США, так і для всього світу.

При цьому указ формально не скасовує міжнародні зобов'язання США в рамках Паризької угоди по клімату, прийнятої в грудні 2015 року.

"План чистої енергії" був покликаний скоротити викиди парникових газів на електростанціях, що працюють на вугіллі, щоб виконати зобов'язання, прийняті в Парижі.

Цей план був непопулярний в Штатах, де при владі перебувають республіканці, і його постійно оскаржували в суді, особливо представники бізнесу, пов'язаного з використанням нафти, вугілля і газу як палива.

Минулого року Верховний суд тимчасово призупинив його дію, поки йшов судовий розгляд.

REUTERS

Адміністрація Трампа стверджує, що скасування цього плану призведе до створення нових робочих місць і знизить залежність Америки від імпортного палива.

У Білому домі кажуть, що президент має намір "рухатися вперед в області збільшення виробництва енергії в США".

"Попередня адміністрація знецінила робочих своєю політикою. Ми можемо зберегти навколишнє середовище і при цьому забезпечити людей роботою", - стверджують в команді Трампа.

Президент також має намір на третину скоротити фінансування Агентства з охорони навколишнього середовища, головою якого він нещодавно призначив Скотта Прюітта, який з недовірою ставиться до теорії глобального потепління.

Читайте такожФранція і ООН закликали Трампа дотримуватися Паризьку угоду по клімату

В ході передвиборної кампанії Трамп стверджував, що ця угода укладена на невигідних для США умовах.

Паризька угода передбачає відмову урядів від використання викопного палива і зниження викидів двоокису вуглецю з метою стримування глобального потепління.

У минулому Трамп стверджував, що кліматичні зміни - "це справа рук і вигадка китайців". Однак наприкінці минулого року він визнав, що "є певний зв'язок" між людською діяльністю та кліматичними змінами.

В даний час неясно, яка саме позиція США щодо Паризької угодою. Але що б не вибрали США - Євросоюз, Індія і Китай стверджують, що будуть виконувати взяті на себе в Парижі зобов'язання.

Президентському указу будуть протистояти захисники навколишнього середовища, які вже пообіцяли оскаржити його в суді.

"Ці дії є нападом на американські цінності й ставлять загрозу здоров'я, безпеку та процвітання кожного американця", - заявив мільярдер і активіст природоохоронного руху Тому Стейер.

Інша група з охорони навколишнього середовища, Earthjustice, стверджує, що кине виклик новому указу як в суді, так і в позасудовому порядку.

"Цей указ ігнорує закон і наукові факти", - вважає президент Earthjustice Тріп ван Ноппен.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter