В лондонському метро повітря у 8 разів брудніше, ніж на дорогах - вчені

18:48, 14 лютого 2017
Зменшення викидів
160 0

За поїздку в лондонському метро людина вдихає приблизно у вісім разів більше шкідливих частинок, ніж пересуваючись на машині.

у Лондонському метро більш шкідливе повітря, ніж на дорогах / tompagenet (Tom Page)

Користувачі лондонського метро в середньому за поїздку вдихають 68 мг найдрібніших шкідливих частинок, а автомобілісти - 8,2 мг. Про це йдеться в дослідженні Університету Суррея, передає Російська служба ВВС.

Читайте такожУ столиці Норвегії тимчасово заборонили використання дизельних авто через загрозу смогу

Згідно з висновками вчених, якщо в поїзді відкрите вікно, то пасажири вдихають ще більш брудне повітря, тому що у вагони потрапляють шкідливі частинки з тунелів. Має значення і час поїздки: вранці в метро більш брудне повітря, ніж увечері або вдень.

Автомобілістів рятують від брудного повітря фільтри, які встановлені в сучасних машинах. При цьому саме автомобілі дають найбільше шкідливих викидів. Також підраховано, що пасажири автобусів в середньому вдихають 38 мг шкідливих частинок - це менше, ніж у пасажирів метро, але більше, ніж в автомобілістів. Найбільш брудне повітря вчені виявили в поїздах на Північній лінії та лінії Вікторія.

У дослідженні вчені не аналізували, наскільки шкідливим повітрям дихають ті, хто добирається на роботу пішки або на велосипеді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter