ІМО закликає ЄС не включати в систему торгівлі квоти на викиди газів в міжнародному судноплавстві

11:04, 10 січня 2017
Зменшення викидів
44 0

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) Китак Лім направив лист лідерам Європейського союзу, в якому висловив стурбованість їх рішенням включити міжнародні морські перевезення в свою систему торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Ілюстрація / Reuters

Лім заявив, що в цьому секторі важко "прив'язати" викиди до якоїсь певної держави, і додав, що в ІМО йде робота над глобальною угодою з даного питання, повідомляє прес-служба ООН.

Читайте такожЕкологи заявили про початок відновлення озонового шару Землі

Свій лист європейським лідерам генсек ІМО направив у зв'язку з домовленістю, досягнутою 16 грудня 2016 року в комітеті з навколишнього середовища Європарламенту. Це рішення зводиться до того, що з 2023 року викиди, які виробляють суда, повинні бути включені до Європейської системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в тому випадку, якщо ІМО не вдасться виробити до 2021 року нові глобальні заходи на цей рахунок.

На думку Ліма, рішення ЄС є передчасним і може підірвати зусилля по зниженню викидів в судноплавстві у всесвітньому масштабі.

Крім того, Китак Лім додав, що в Паризькій угоді 2015 року викиди внаслідок морських перевезень не згадуються.

Нагадаємо, Пекін в поточному році створить профільний загін поліції, який буде спостереження за екологічною ситуацією у 16 районах столиці Китаю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter