ЮНЕП: Паризька угода сповільнить підвищення температури Землі

15:22, 07 листопада 2016
Зменшення викидів
401 0

Вже до 2030 року обсяг викидів парникових газів необхідно скоротити приблизно на чверть більше обіцяного, інакше не вдасться запобігти стрімке глобальне потепління.

REUTERS

Про це йдеться в новій доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Його автори закликають країни вкладати кошти в проекти з підвищення енергоефективності та більш активно розвивати поновлювані джерела енергії, передає Центр новин ООН.

Навіть якщо країни повністю виконають положення Паризького угоди по клімату, в нинішньому столітті температура може піднятися на 2,9 – 3,4 градуса за Цельсієм.

2030 році обсяг викидів досягне 54-56 гігатонн в перерахунку на вуглекислий газ. Це значно вище рівня у 42 Гт, необхідного для того, щоб утримати підвищення температури повітря нижче двох градусів за Цельсієм порівняно з доіндустріальним рівнем.

При цьому експерти пояснюють, що одна гігатонна приблизно еквівалентна викидам, утворюваним транспортом Європейського союзу, включаючи авіацію, протягом одного року.

Читайте такожУкраїна має поступово відмовлятися від вуглецевого сценарію розвитку – міністр екології

Вже сьогодні температура Землі на 1 градус за Цельсієм вище, ніж на початку XX століття. Це багато в чому обумовлено саме зростанням об'ємів викидів парникових газів.

Голова Програми ООН з навколишнього середовища Ерік Сулейм закликав до термінових дій, нагадавши про кліматичних біженців, про голодуючих, про хвороби і конфліктах через нестачу природних ресурсів.

Експерти ЮНЕП відзначили, що 2015 рік став найспекотнішим роком за весь період метеоспостережень в сучасну епоху. Ця тенденція збереглася і в перші шість місяців 2016 року. Однак, незважаючи на таку тривожну тенденцію, викиди продовжують рости.

У новій доповіді викладені можливі шляхи їх скорочення, в тому числі в сфері сільського господарства і транспорту, а також за рахунок підвищення енергоефективності при експлуатації будівель і в промисловості.

Автори нової доповіді вважають, що скорочення обсягів викидів буде також сприяти здійсненню проектів з розвитку відновлюваних джерел енергії.

Паризька угода була прийнята у грудні 2015 року в Парижі на 21-й Конференції країн–учасниць Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату. Вона покликана прокласти шлях до низьковуглецевого і екологічно сталого майбутнього. В угоді міститься обіцянка утримати підвищення глобальної температури на рівні 1,5 градусів Цельсія. Угода набула чинності 4 листопада 2016 року. В цілому на сьогоднішній день учасниками Паризького угоди є 96 країн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter