Майже 200 країн світу домовилися зменшити використання парникових газів

10:47, 15 жовтня 2016
Зменшення викидів
180 0

Представники майже 200 країн світу на зустрічі в Руанді домовилися скоротити використання гідрофторвуглецевих сполук - сильних парникових газів, що використовуються у холодильних установках і кондиціонерах.

Держсекретар США Джон Керрі на переговорах в Руанді / REUTERS

Про це сказав міністр природних ресурсів Руанди Венсан Бірута, пише Reuters.

Угода включає в себе дві найбільші економіки світу – Сполучені Штати і Китай, – і розділяє країни на три групи з різними термінами зменшення використання промислових гідрофторвуглецевих газів, що може бути в 10 000 разів потужнішим, ніж вуглекислий газ в якості парникового газу.

Читайте такожПовітря в Києві стало чистішим

"Це великий крок вперед", – сказав держсекретар США Джон Керрі, покидаючи переговори в столиці Руанди Кігалі пізно ввечері в п'ятницю.

Як повідомив міністр Руанди з природних ресурсів Венсан Бірута, що почав викладати умови угоди незабаром після сходу сонця в суботу, оплески учасників переговорів, які були всю ніч, заглушили його слова.

За умовами угоди, розвинені країни, до яких належить більшість європейських країн і США, зобов'язані скоротити використання газів поступово, починаючи з 10 відсотків до 2019 року, і досягнути 85 відсотків до 2036.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter