ВООЗ: кожна дев'ята смерть у світі пов'язана із забрудненням повітря

09:45, 27 вересня 2016
Зменшення викидів
757 0

92% людей на Землі живуть у районах з надмірним забрудненням повітря, попереджає Всесвітня організація охорони здоров'я.

REUTERS

Згідно з доповіддю ВООЗ, гірше всього ситуація в Південно-Східній Азії і на заході Тихоокеанського регіону, в тому числі в Китаї, Малайзії та В'єтнамі, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Нових даних достатньо, щоб "ми всі дуже занепокоїлися", заявила Марія Нейра, директор Департаменту ВООЗ по громадській охороні здоров'я і навколишнього середовища.

Читайте такожЗабруднене повітря може провокувати хворобу Альцгеймера - вчені

"Це надзвичайна ситуація в охороні здоров'я", - підкреслила вона.

Проблема гостріше стоїть в містах, однак повітря у сільській місцевості гірший, ніж багато хто думає, попереджають експерти організації.

Дані ВООЗ були зібрані за допомогою супутникових знімків, а також проб повітря - вони були проведені у більш ніж 3000 районах по всьому світу.

За даними організації, кожна дев'ята смерть у світі пов'язана із забрудненням повітря, в тому числі всередині приміщень. Ця проблема не менш небезпечна, попереджають у ВООЗ, особливо в бідних країнах, де для приготування їжі досі використовується вугілля.

У 2012 році забруднення атмосфери, за оцінками експертів, призвело до смерті близько трьох мільйонів осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter