Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

У Києві посилено еконагляд за територією біля водоймища "Гарячка", де складуються відходи Дарницької ТЕЦ

Міська влада забезпечує посилений контроль за ситуацією навколо водоймища «Гарячка», де складуються відходи спалення вугілля на Дарницькій теплоелектроцентралі (ТЕЦ).

фото УНИАН
Фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

«Ми повинні бути впевнені, що відходи в результаті виробничих процесів на Дарницькій ТЕЦ є безпечними для жителів навколишніх мікрорайонів», – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час інспекції роботи теплоелектроцентралі.

За інформацією власника ТЕЦ – ТОВ «Євро-Реконструкція», озеро «Гарячка» не є природним водоймищем. Це технологічний об’єкт Дарницької ТЕЦ, збудований у 1950-х роках для тимчасового розміщення антрацитної золи. Згідно з висновком експертизи Інституту гігієни та медичної екології імені О.М. Марзєєва, антрацитна зола – це відходи низького IV класу токсичності, які можуть використовуватися як будівельні матеріали чи добриво. В залитому водою стані вони не шкідливі. До того ж зола перебуває там тимчасово: підсохлий вугільний шлам вивозять із водоймища.

«Управління екології Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА здійснює посилений моніторинг ситуації навколо водоймища. Ми повинні бути впевнені в тому, що відходи, які там розміщуються, не шкодять здоров’ю людей. Окрім того, ТОВ «Євро-Реконструкція» має й надалі забезпечити постійний полив дамби біля водоймища, аби пил не піднімався в повітря. На сьогодні дані моніторингу свідчать про те, що рівень забруднення у результаті роботи ТЕЦ не перевищує допустимі норми, але ми продовжимо посилений нагляд за станом водоймища й території навколо нього», – запевнив заступник голови КМДА.

Під час інспекції Петро Пантелеєв також перевірив запаси вугілля для роботи ТЕЦ у зимовий період, адже ТОВ «Євро-Реконструкція» постачає тепло промисловим підприємствам і житловим масивам Дніпровського та Деснянського районів. Станція опалює близько 8% житлової площі Києва.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку