У Норвегії хочуть припинити реєстрацію нових дизельних і бензинових автомобілів

17:18, 16 серпня 2016
Зменшення викидів
1851 0

У боротьбі проти змін клімату Норвегія має намір вдатися до кардинальних кроків: починаючи з 2025 року - якщо цей захід схвалить уряд - у країні більше не реєструватимуть нові автомобілі з бензиновими та дизельними двигунами. 

airbnb.ru

Таким чином влада країни хоче суттєво знизити викиди газів в атмосферу. Відповідний захід є одним з важливих пунктів Національного плану з розвитку транспорту, який зараз широко обговорюють у країні, повідомляє українська редакція "Німецької хвилі".

Читайте такожНімеччина запускає план зі збільшення кількості електромобілів в країні

Крім того, планується, що з 2030 року всі кораблі та пороми мають стати безвикидними, а в літаках і великогабаритних вантажних автомобілях повинні використовувати більше біопалива. Транспортна галузь країни дає близько третини викидів вуглекислого газу в атмосеру.

Норвегія з її понад 5 млн жителів - одна з провідних держав у Європі у сфері впровадження електромобілів: 15% нових зареєстрованих автомобілів - електрокари. Тепер ця частка, як очікується, зросте ще більше.

У країні, добробут якої значною мірою залежить від видобутку нафти та газу, майже 100% електроенергії отримують з екологічно чистих джерел - енергії води та вітру. Придбання електромобілів у Норвегії стимулюють податковими пільгами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter