Семерак дорікнув Держекоінспекції у заниженні норми викидів забруднювальних речовин у воду й атмосферу

21:24, 13 червня 2016
Зменшення викидів
142 0

Державна екологічна інспекція спільно з організаціями, які вираховують допустимі норми викидів, занижує норми викидів забруднювальних речовин в атмосферу, водне середовище.

фото УНИАН

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час зустрічі з бізнес-асоціаціями.

"Система компенсації викидів у воду й атмосферу на сьогодні – це середньовічна система. Називається вона «купівля індульгенції» на право засмічувати навколишнє середовище. Учасниками цієї змови є Держекоінспекція, яка спільно з інституціями, які вираховують припустимі норми, занижує їх", - сказав Семерак.

Для вирішення цієї проблеми з викидами у воду та атмосферу міністр запропонував вести облік таких викидів і розробити механізми, які будуть стимулювати бізнес до зниження кількості забруднювальних речовин.

"Ми повинні створити інструменти, які фіксують викиди, які генерує бізнес, а також інструменти, які будуть стимулювати компанії знижувати ці викиди", - зазначив міністр.

Читайте такожДержекоінспекція: перевірка звалищ на Львівщині виявила порушення ще в трьох районах

Як раніше повідомляв УНІАН, 5 травня Семерак доручив звільнити голову Державної екологічної інспекції України в Івано-Франківській області Ігора Стефурака за ігнорування масової незаконної вирубки лісів у регіоні.

13 червня Семерак заявив, що одним із пріоритетів діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України є створення нової інтегрованої екологічної інспекції, яка об'єднає в собі всі контролюючі функції міністерства та інших відомств, до кінця 2016 року.

За його словами, повноваження екоінспекції необхідно включити функції, які зараз виконує низка інших державних органів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter