Антибіотики в 1.8 рази збільшують кількість метану, який виробляють корови - вчені

08:38, 25 травня 2016
420 0

Послід від корів, які вживали антибіотики, виділяє в атмосферу в 1,8 рази більше метану, ніж послід тварини, яким не давали ці препарати, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society.

Фото УНИАН

Згідно з дослідженням, половині корів, які брали участь у вибірці, три дні давали тетрациклін, друга половина уникла прийому цих ліків.

Як вважають біологи, надмірне вживання цих медикаментів сприяє появі стійких до антибіотиків мікроорганізмів, які і продукують метан у коров'ячому кишечнику, передає Російська служба ВВС.

Читайте такожУ Данії через глобальне потепління можуть ввести податок на червоне м'ясо

Сільське господарство, за підрахунками екологів, відповідальне за викид щонайменше 10% парникових газів в атмосферу.

При цьому, за даними дослідників, з відрижкою великої худоби в атмосферу потрапляє більше метану, ніж з посліду.

Метан - один з газів, що володіє істотним парниковим ефектом, перешкоджаючи віддачі назад у космос теплової енергії, отриманої атмосферою від Сонця.

Біологи вважають, що в даний час в атмосферу щорічно надходить до 500 млн тонн метану, в тому числі з природних джерел - із боліт і від диких тварин, а також за рахунок діяльності людини, в основному тваринництва.

Виходячи з відомих фактів про роль метану тваринного походження на розігріві атмосфери, вчені прийшли до висновку, що навіть кишкові гази динозаврів посилювали і продовжували парниковий ефект мільйони років тому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter