В ООН 165 країн підпишуть Паризьку угоду, яка змінить Кіотський протокол

08:14, 22 квітня 2016
Зменшення викидів
824 0

У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку сьогодні пройде церемонія підписання історичної угоди по клімату, яка було прийнята в Парижі в грудні 2015 року.

REUTERS

Про готовність приєднатися до угоди повідомили понад 165 країн. Першим свій підпис під документом поставить президент Франції Франсуа Олланд, повідомляє un.org. Паризька кліматична угода замінить діючий досі Кіотський протокол і буде діяти до 2020 року для всіх сторін Конвенції. 

Читайте такожНа конференції в Парижі схвалено глобальну угоду щодо клімату

Угода з клімату була прийнята на 21-й Конференції країн-учасниць Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату. Вона покликана прокласти шлях до низьковуглецевого і екологічно сталого майбутнього. У ній міститься обіцянка утримати підвищення глобальної температури на рівні 1,5 градусів Цельсія.

Під Паризькою угодою буде поставлено більше підписів, ніж під будь-яким іншим договором в перший день підписання. Раніше рекорд побила Конвенція ООН з морського права 1982 року. У перший день вона зібрала 119 підписів.

Після участі в церемонії підписання представники держав-членів ООН поділяться міркуваннями про те, якою має бути "дорожня карта", яка привела б до необхідного результату в боротьбі з глобальним потеплінням, і повідомлять про терміни ратифікації Паризької угоди в своїх країнах.

Паризька хартія з клімату вступить в силу на тридцятий день після того, як її ратифікують не менше 55 країн, на які в сукупності припадає, як мінімум, 55% викидів парникових газів.

Підписання - це перший крок на шляху до запровадження в законну силу юридично обов'язкової угоди. Поставивши під договором підпис, держава заявляє про свою готовність приступити до здійснення внутрішніх державних процедур, необхідних для підготовки угоди до ратифікації.

13 країн, в основному з числа малих острівних держав, вже провели такі внутрішні процедури в зв'язку з Паризькою угодою. Вони повідомили про готовність відразу ж після підписання документа здати на зберігання Генеральному секретарю ООН як депозитарію міжнародних договорів ратифікаційні грамоти до неї.

Паризьку угоду підпише і Україна. Уряд 20 квітня схвалив проект розпорядження президента про повноваження постійного представника України при ООН Володимира Єльченка на підписання Паризької угоди.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter