Є небезпека підвищення рівня радіації у Донецьку через вибух на заводі хімвиробів - екологи

17:23, 18 червня 2015
Зменшення викидів
1158 0

Радіаційний фон у Донецьку може бути підвищеним через вибух на Казенному заводі хімічних виробів 16 червня, оскільки там зосереджене сховище ядерних відходів.

vk.com

Про це повідомив перший заступник директора державного підприємства "Східноукраїнський екологічний інститут" Дмитро Аверін, передає "Остров".

"Достовірно невідомо, що там (на заводі хімвиробів у Донецьку – ред.) відбулося насправді. Це вже третій вибух на цьому заводі. Саме на цьому заводі зосереджене одне зі сховищ радіактивних відходів Міністерства оборони України", - повідомив експерт.

При цьому він вважає, що існує ймовірність руйнування цього сховища.

Читайте такожРадіаційний фон у Києві в нормі - ДСНС

Крім того, повідомив він, на підконтрольній бойовикам території Донбасу ніхто не займається моніторингом навколишнього середовища, тому якщо там і є підвищений фон радіації, люди про це можуть і не знати.

"Достовірної інформації про руйнування підприємств, про екологічну ситуацію на окупованих територіях, на жаль, зараз немає. Проблема дуже серйозна, вона на межі екологічної катастрофи", - резюмував експерт.

Раніше УНІАН повідомляв, що потужний вибух пролунав увечері 16 червня в Куйбишевському районі Донецька у зоні казенного заводу хімвиробів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter