Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені створили з дерева біорозкладаний комп'ютерний чіп (фото)

Папір демонструє якості, завдяки яким він може замінити кремній у підкладці або в одному з шарів комп'ютерного чіпа за допомогою целюлозного нановолокна.

Компьютерный чип из целлюлозного нановолокна / Yei Hwan Jung, Wisconsin Nano Engineering Device Laboratory
Комп'ютерний чіп з целюлозного нановолокна / Yei Hwan Jung, Wisconsin Nano Engineering Device Laboratory

У прагненні зменшити навантаження електронних приладів на навколишнє середовище, команда дослідників з Вісконсинського університету в Мадісоні у співпраці з дослідниками з Міністерства сільського господарства і Лабораторією лісового господарства США (FPL) розробили дивовижне рішення: напівпровідниковий чіп, зроблений майже повністю з дерева.

Про це повідомляє Facepla.net з посиланням на News.wisc.edu.

Папір демонструє якості, завдяки яким він може замінити кремній у підкладці або в одному з шарів комп'ютерного чіпа за допомогою целюлозного нановолокна (CNF), гнучкого, біорозкладаного матеріалу, виготовленого з дерева.

«Більша частина матеріалу в чіпі це підкладка. Ми використовуємо менше, ніж кілька мікрометрів для всього іншого, - пояснює професор електроніки та обчислювальної техніки з Вісконсинського Університету Дженгіанг Ма (Zhenqiang Ma). - Зараз наші чіпи настільки безпечні, що ви можете залишити їх у лісі та на них з'явиться грибок. Вони стають безпечними в якості добрива».

Виробник електромобілів Tesla створив сонячний акумулятор для дому (фото)

Чжіюна Кай (Zhiyong Cai), проектний лідер групи інженерних наукових досліджень в області композитних матеріалів в FPL, розробляв стійкі наноматеріали з 2009 року.

«Якщо взяти велике дерево і розібрати його до окремого волокна, найбільш поширеним продуктом є папір. Розмірність шару визначається мікронами, - каже Кай. - Але що, якщо б ми могли розібрати його далі на нанорівні? На цьому рівні ви можете зробити з цього матеріалу дуже міцний і прозорий папір з целюлозного нановолокна».

У той час як здатність до біологічного розкладання цих матеріалів не матиме негативного впливу на навколишнє середовище, Дженгіанг Ма вважає, що гнучкість технології може призвести до широкого розповсюдження цих електронних чіпів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку